вівторок, 23 серпня 2016 р.

Урок 1. Вивчення англійської мови

  Як і обіцяв, викладаю свій перший урок. Можливо, він буде не надто цікавим для людей, в яких вже є базові знання англійської мови, але він може стати корисним і для вас. Оскільки я написав, що за допомогою моїх уроків вивчить англійську навіть той, хто не знає нічого, то розпочнемо ми з вивчення літер.
  Перші літери, які я вводжу максимально споріднені зі своїми українськими еквівалентами:
Ii - звук [і]. Алфавітна назва - ай.
Tt - звук [т]. Алфавітна назва - ті.     
Nn - звук [н]. Алфавітна назва - ен.
Oo - звук [о]. Алфавітна назва - оу.
Pp - звук [п]. Алфавітна назва - пі.
Ee - звук [е]. Алфавітна назва - і.
Bb - звук [б]. Алфавітна назва - бі.
Dd - звук [д]. Алфавітна назва - ді.
Aa- звук [е:].  Алфавітна назва - ей.
Gg - звук [ґ]. Алфавітна назва - джі.
   Варто зазначити, що кожна літера в англійській мові має свою алфавітну назва і свій звук, деякі літери мають кілька звуків і можуть читатися по різному в різних словах. Поки що я вводитиму алфавітні назви для букв просто для загальної обізнаності, пізніше ці назви пригодяться більше, і для кожної з них я вводитиму тільки по одному звуку. Пізніше, по мірі вивчення нових слів, я даватиму правила читання букв, щоб добре відрізняти, яка буква як повинна читатися. Також, для зручності читача, намагатимуся пояснювати звуки українськими буквами, коли це буде можливо. В решті випадків використовуватимуться аудіо помічники. В доданому зображенні ви можете знайти вивчені сьогодні букви, їхні назви, та писаний варіант.
  Зверніть увагу на літери "Aa" і "Ee". Як ви помітили, вони читаються однаково. Єдина відмінність - літера "Aa" є широкою, щоб вимовити її звук потрібно широко відкрити рота і вимовляти його на протязі секунди. Для літери "Ее" цей самий звук не є широким, рот широко відкривати не потрібно і вимова цього звуку так довго тривати не повинна.
  Вивчивши букви, можна перейти до вивчення слів:
it [іт] - це.
in [ін] - у, в.
on [он] - на.
not [нот] - не.
a pen [пен] - ручка.
a bed [бед] - ліжко.
bad [бе:д] - поганий.
big [біґ] - великий.
and [енд] - і, та.
at [ет] - біля.
a dog [доґ] - собака.
an egg [еґ] - яйце.
a pig [піґ] - порося.
  
Як ви могли помітити, до деяких слів додана буква "a(an)". Це явище називається артиклем і зараз ми його вичимо також. Читати і вимовляти його також потрібно.
  Неозначений артикль a (an).
  В англійській мові є два типи артиклів - означений і неозначений. Сьогодні ми вичимо тільки неозначений. Для початку потрібно вичити, коли його потрібно ставити.
  Неозначений артикль "a (an)" ставиться перед іменниками (частина мови, яка відповідає на питання "хто?", "що?"). Але іменник повинен стояти виключно в однині, і він має бути злічуваним. Багато хто не знає що таке злічувані іменники, якщо говорити простіше, то це ті іменники, які можна порахувати.
  Наприклад, в списку слів для вивчення біля п'яти з них стоїть артикль - ручка, ліжко, собака, яйце, порося. Перш за все, кожне з цих слів є іменником, кожне стоїть в однині і кожне можна порахувати. Ми можемо рахувати ручки, ліжка і т.д.
  Якби нам треба було перекласти на англійську слово вода, то артикль ми б не вживали, бо, хоча й це слово стоїть у однині і являється іменником, ми не можемо порахувати воду. Таких слів є багато - повітря, цукор, небо, кава, земля, варення...
  Також, якби треба було перкласти на англійську слово ручки, то артикль ми б теж не вживали, бо слово вже стоїть в множині ручки - а pens.
  Тобто, поки що можна орієнтуватися на три основні критерії, щоб визначити чи потрібно додавати до слова артикль:
1. Слово має бути іменником.
2. Слово має стояти в однині.
3. Слово має бути злічуваним.
  Уважні люди вже помітили, що артикль "а" ставиться перед іменниками, які починаються на приголосну букву - dog, a pig.
  Тоді як артикль "an" - перед іменниками, які починаються з голосної букви - an egg.

  Саме по собі явище артикля є складним для українця, бо в нас його немає. Але згодом, якщо довго вивчати англійську до артикля звикають і він стає невід'ємною частиною вашої практики, хоча й має чимало особливостей, які ми поступово вивчимо.

  Насамкінець вивчимо останнє правило на сьогодні, пов'язане з артиклем. Артикль має стояти перед іменником, до якого він сам стосується, але є одна частина мови, яка це правило порушує:
  Прикметники (відповідає на питання "який?", "яка?" і т.д.) в англійській мові завжди стоять перед іменником, а артикль при цьому має стояти перед прикметником. Тобто прикметник "відсуває" артикль від його іменника і стоїть між ними. Якщо до одного іменника стоїть два чи три чи навіть більше прикметників, всі вони стоять між артиклем і його іменником. Наприклад:
Ручка - a pen.
Велика ручка - a big pen.   Не можна казати big a pen.
Велика погана ручка - a big bad pen.
 Зверніть увагу:
Яйце - an egg.
Погане яйце - a bad egg.
  Якщо артикль відсунули від іменника, то треба дивитися на те слово, яке стоїть безпосередньо після артикля, щоб обрати "а" чи "an".
  Саме слово egg починалося на голосну, тому й артикль має бути an.
  Але в словосполученні bad egg артикль вже стоїть перед словом bad, яке починається на приголосну, тому тут вже артикль буде а.

  Домашнє завдання: вивчити букви і слова, а також правило про артикль. Коли вивчите, спробуйте перекласти письмово на англійську нищезазначені словосполучення, не використовуючи словник і не забуваючи про артикль:
Великий портфель.
Погана ручка.
Великий собака.
Погане ліжко.
Велике яйце.
На цьому все на сьогодні, незабаром виставлю наступний урок. Сподіваюся вам сподобалося. Дякую за увагу. 

2 коментарі: